piątek, 6 grudnia 2013

Kraina Świętego MikołajaKażdy z nas będąc dzieckiem marzył zapewne o spotkaniu Św. Mikołaja, tego prawdziwego!

Jest takie miejsce na ziemi w odległej Finlandii, które nazywa się Rovaniemi, leży na samym Kole Podbiegunowym, gdzie mieszka PRAWDZIWY MIKOŁAJ. 

Kilka lat temu, w 2004 roku wybraliśmy się w pełni lata w odwiedziny do Świętego Mikołaja, aby Wika, wtedy 3 letnia, osobiście mogła dostarczyć mu list. 
Santa Park to magiczne miejsce, szczególnie dla dzieci. 200-metrowy korytarz wykuty w skale prowadzi do podziemnej groty, w której wszyscy podziwiają barwne wnętrze przypominające bajkowy zamek z karuzelami, kawiarenką dla dzieci, teatrzykiem i innymi atrakcjami.
Specjalna kolejka zabiera chętnych na przejażdżkę po Laponii. Otwierają się drzwi i jesteśmy w lesie pełnym zwierząt i roślin. Kolejne wrota i widzimy krasnoludki - pracują, zwisają z lampy, grają na pianinie, oglądają niebo przez lunetę. Wszystkie figurki poruszają się, a obrazy zmieniają się jak w kalejdoskopie. 


Można też usiąść w kawiarni lub przeczytać wzruszające listy do Mikołaja, które wiszą na ścianach tunelu. Napisały je dzieci z całego świata, także z Polski.


Była to dla nas niezapomniana przygoda i spora atrakcja dla Wiktorii.
Szkoda tylko, że będąc w odwiedzinach u Świętego w okresie wakacyjnym nie odczuliśmy tej prawdziwej magicznej atmosfery.

Zdjęcia jakie są każdy widzi, słabej jakości bo niestety zeskanowane :(i jest ten Prawdziwy, któremu Wika przekazała swój list
autograf Świętego Mikołaja

  w krainie Elfów, gdzie produkowane są zabawki dla dzieci

zdjęcia niestety nie oddają całego uroku bajkowej krainy, ale zapewniam, że
wszystkie postacie były w ruchu, w tle słychać było odgłosy zwierząt, ćwierkanie ptaków, stukającego w drzewo dzięcioła, czy też chrapiącego misia...


 i oczywiście pracujących elfów
na pamiątkę my też stworzyliśmy miniaturkę swojego Mikołaja
wpis do Księgi GościI chociaż dzielą nas od niego tysiące kilometrów to może powtórzymy kiedyś naszą sentymentalną podróż do Laponii, tym razem już z młodszą córą i tym razem porą zimową.
 
zdjęcia ze strony http://santaclauslive.com/Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza